Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Seniorská obálka, neboli I.C.E. KARTA

Seniorská obálka, neboli I.C.E. KARTANová služba Obecního úřadu a Obecní knihovny Dlouhopolsko

Velký pomocník - Seniorská obálka se zabydluje i u nás v Dlouhopolsku.

Co je to Seniorská obálka, neboli I.C.E. KARTA? Zaručeně dobrá věc!

I.C.E., neboli „In Case of Emergency„ je karta pro případ naléhavé pomoci, která umí pomáhat v krizových situacích, je určená nejen pro seniory, ale i další osoby domů! Případů, kdy osamělého seniora mohou postihnout náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc, přibývá stejně jako výjezdů hasičů nebo policie. V takových situacích je člověk často rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná I.C.E. KARTA umístěná na viditelném místě v domácnosti.

Jak nakládat s tímto tiskopisem?

Kartu je třeba vyplnit v klidu, nejlépe s někým blízkým či rodinou. Vyplňují se údaje týkající se nemocí, se kterými se dotyčný léčí a léků, které užívá. Dále je vhodné uvést jméno praktického lékaře, ale především údaje týkající se blízkých osob, kterým je nutno podat zprávu o vzniklé situaci. Aby karta fungovala, je velmi důležité kartu průběžně aktualizovat, například při změně předepsaných léků! Vyplněnou kartu pak umístit na viditelné místo, jedná se konkrétně o dvě přípustná místa - na lednici třeba magnetkou, nebo do průhledné folie na vnitřní stranu vchodových dveří. Po dohodě se všemi složkami IZS je důležité, aby údaje na kartě nebyly zastaralé a aby byla karta vidět (neukládejte ji do neprůhledného pouzdra nebo do šuplíku apod.).

Jak se k vám Seniorská obálka dostane? Již od 7. června je k dispozici u nás na Obecním úřadě nebo Obecní knihovně nebo ji je možné stáhnout z webových stránek obce.

Nápad na Seniorskou obálku vznikl ve spolupráci krajské samosprávy a Ministerstva práce a sociálních věcí při realizaci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Obálka je dostupná a pomáhá v celém Středočeském kraji a její pořízení nic nestojí! Tiskopisy jsou k dostání i v naší obci! Od 7. 6. 2021 si tak Seniorskou obálku můžete vyzvednout v knihovně, a to ve výpůjční dny. Přijďte pro Seniorskou obálku, myslete na své bezpečí či bezpečí vašich blízkých doma!

Seniorská obálka A4

Seniorská obálka mini

Pokyny k vyplnění

Seniorská obálka - informace