Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


 

 

Novější 1 3 20 38 57

Čerte, čerte, čertíku - výtvarná soutěž

Čerti_-._výtvarná_soutěž.jpg


Publikováno včera v 17:18

Uzavření Obecní knihovny

Obecní knihovna v Dlouhopolsku upozorňuje, že v pondělí 29.listopadu 2021 bude uzavřena. Můžete nás navštívit za týden - v pondělí 6. prosince od 17,00 do 20,00 hodin. Děkujeme za pochopení.


Publikováno včera v 11:54

Usnesení vlády ČR ze dne 25.11.2021 o přijetí krizového opatření

Usnesení vlády.pdf

Desatero doporučení pro veřejnost.pdf


Publikováno 26. 11. 2021 8:25

Rozsvícení vánočního stromu zrušeno

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu je nedělní Rozsvícení vánočního stromu před bývalou školou zrušeno.


Publikováno 26. 11. 2021 8:23

COVID info

Informace Provoz stravovacích služeb a občerstvení na akcích.pdf

Informace Vánoční trhy a kulturní akce.pdf


Publikováno 25. 11. 2021 11:58

Staročeské Vánoce v Kněžičkách zrušeny

Pořadatelky akce oznamují, že Staročeské Vánoce v Kněžičkách jsou zrušeny a vstupné bude navráceno v plné výši.


Publikováno 25. 11. 2021 11:20

Tvořivé odpoledne zrušeno

Obecní knihovna Dlouhopolsko oznamuje, že plánované tvořivé odpoledne (výroba adventních věnců) se v sobotu 27. listopadu nebude konat. Důvodem je současná epidemiologická situace. 


Publikováno 23. 11. 2021 10:29

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu se koná v neděli 28. listopadu od 16,30 hodin před budovou bývalé školy. K poslechu zahrajeme vánoční koledy, k dispozici bude svařák.

Upozorňujeme na nutné dodržování platných koronavirových nařízení.

Srdečně zvou členky SK.


Publikováno 23. 11. 2021 10:17

Změny od 22. listopadu

Testování od 22.11..jpg

Změny od 22.11. .jpg


Publikováno 22. 11. 2021 8:40

Zpřísnění epidemiologických pravidel od 22.listopadu

Zpřísňují se pravidla pro provoz obchodů a služeb a návštěvy hromadných akcí. Všude tam, kde se dnes zákazníci či návštěvníci musí prokazovat podle pravidel O-T-N, tedy například u kadeřníka, v restauracích, hotelech, na kulturních či sportovních akcích nebo při návštěvách hradů, zámků nebo muzeí, už nebude od pondělí možné prokázat se PCR či antigenním testem. Využít službu či jít na akci budou moci jen osoby naočkované nebo s potvrzením o prodělané nemoci.

Výjimka bude platit jen pro děti do 12 let. Osoby do 18 let, lidé, kteří se očkovat nemohou ze zdravotních důvodů, a rozočkovaní, kteří ještě nemají platný certifikát, včetně těch po první dávce, se budou moci i nadále prokázat platným PCR testem. Splnění podmínek budou mít za povinnost provozovatelé nebo pořadatelé zkontrolovat před vstupem do objektu nebo před zahájením poskytování služby.

Ke změně dojde od pondělí i u povolování návštěv do lůžkových zdravotnických zařízení a zařízení sociální péče. Nadále už nebude možné jít na návštěvu s tím, že si dotyčná osoba udělá samotest přímo při vstupu do zařízení. Zůstává ale možnost prokázat se PCR testem nebo RAT testem provedeným zdravotnickým pracovníkem.

Od pondělí se rovněž zpřísní podmínky pro návštěvy ve vazebních věznicích, věznicích, v ústavech pro výkon zabezpečovací detence a v zařízeních pro zajištění cizinců. Na návštěvu bude moci jít pouze osoba, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19, byla kompletně naočkovaná, nebo prodělala nemoc, nebo má nejdéle 72 hodin platný negativní výsledek PCR testu. Uvnitř budov bude muset mít návštěva celou dobu nasazený respirátor nebo obdobně účinný prostředek ochrany dýchacích cest.

Změní se i pravidla pro testování klientů zdravotních pojišťoven. Z nařízení o provádění bezplatného testování klientů zdravotních pojišťoven na jejich žádost se vypouští antigenní testování. Plně očkovaní budou mít i nadále nárok na dva bezplatné PCR testy, zvyšuje se ale počet bezplatných testů pro osoby mladší 18 let, pro rozočkované a pro ty, co se nemohou kvůli kontraindikaci naočkovat, a to na pět testů do měsíce.

Od pondělí se také nebude uznávat provedení samotestu u studentů, kteří se přicházejí ubytovat na vysokoškolskou kolej. Ubytování na kolejích tedy bude umožněno jen těm studentům, kteří doloží, že byli plně naočkováni, prodělali nemoc v posledních 180 dnech nebo se prokáží, že absolvovali nejdéle před 72 hodinami dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo absolvoval nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.


Publikováno 19. 11. 2021 11:45

Novější 1 3 20 38 57