Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Krabička plná úsměvů

Krabička plná úsměvů   Holky Bognárovy z Novýho opět letos pořádají akci „Krabička plná úsměvů“.                                                                                                      

     Rozzářit oči těm, kteří v době Vánoc nemůžou zažívat to, na co se těší po celý rok malí i velcí, přinesl tolik hřejivé radosti, nejen obdarovaným, ale i darujícím, že jsme se rozhodly pokračovat i letos ve zprostředkování poslání kousku té vánoční atmosféry. Pro radost, pro rozzářené oči, pro tu chvíli, kdy se nikdo nesmí o Vánocích cítit sám.

    Letos bychom tedy opět rády, společně s Vámi a dětmi, udělaly radost v nemocnicích na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných. Toto oddělení jsme vybraly záměrně, neboť právě tady se často ocitají ti, kteří se už nemůžou vrátit tam, kam by chtěli, nemá za nimi kdo přijít nebo z epidemiologického hlediska mají návštěvy omezené..

     V čem celá akce spočívá kdokoli má chuť, může se zapojit tím, že věnuje nějakou drobnůstku (ponožky, jmelí, hrníček, mýdlo, časopis, knížku), prostě cokoliv, o čem si myslíte, že by udělalo radost druhým. Při loňském předávání nejvíce dojala osobní přáníčka, malůvky, vyrobené drobnosti, prostě něco, z čeho dýchlo to, že si někdo dal ,,práci" vyrobit nebo napsat něco ,,od srdce".

      Krabičku prosím nadepište, komu je určena (dámě, pánovi) a přiložte vzkaz nebo přáníčko.

      Vybrané krabičky je možno donést do 14.12.2023 na sběrná místa -  Městská knihovna Městec KrálovéHračky Perla Městec Králové, Krejčovství Mája Rožďalovice, ZŠ Klicperova, Nový Bydžov, MŠ Sloveč, MŠ Volanice, Květiny Ruská Jičín, Dřevomateriály Albakmen Odřepsy.

    Kdo by měl zájem může předat krabičku do 13.12.2023 i u nás na OÚ Dlouhopolsko a my dárečky holkám předáme a ty je následně rozvezou do nemocnic na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných.

 

Děkujeme :-)